(0432) 65-69-71
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • In English

Антикорупційні навчання: фінансовий контроль в Головному управлінні Державної казначейської служби України у Вінницькій області

Опубліковано 18 лютого 2020 року, 17:45

18 лютого 2020 року в Головному управлінні Державної казначейської служби України у Вінницькій області пройшли навчання у сфері запобігання та виявлення корупції для державних службовців категорій «Б» та «В» на тему «Проблемні питання підготовки та подання державними службовцями щорічних е-декларацій за 2019 рік». До навчань долучились працівники структурних підрозділів  апарату Головного управління та у режимі аудіозвязку працівники територіальних управлінь  казначейської служби. 

Завідувач сектору з питань запобігання та виявлення корупції Вінницької обласної державної адміністрації Андрій Сільницький підкреслив, що уповноважені на виконання функцій держави та місцевого самоврядування особи зобов`язані  до 1 квітня подати  декларацію за 2019 рік на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. В свою чергу, Нацагенство перевіряє їх на предмет своєчасності  подання, правильності та повноти заповнення.

Спікер проінформував присутніх про основні зміни, які були внесені до Закону  України «Про запобігання корупції». Зокрема, щодо розширення кола близьких осіб та членів сім`ї декларанта, до якого додались двоюрідні брат та сестра, рідні брата та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідні дядько та тітка, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки) (тобто свати).

Серед нововведень і  право упродовж семи днів після подання декларації подати виправлену декларацію, але не більше трьох разів. Серед новел фінансового контролю – необхідність вказувати серію та номер паспорта громадянина України та  унікального номеру запису в Єдиному державному демографічному реєстрі суб’єкта декларування та членів його сім`ї.

Розповів Андрій Сільницький і про особливості відображення відомостей про банківські та інші фінансові установи, у яких у суб’єкта декларування або членів його сім`ї відкриті рахунки будь-яких типів. В декларації зазначаються  номери рахунків, а не набір цифр на банківській платіжній картці.

 Доповідач наголосив, що у разі суттєвої зміни у майновому стані суб`єкта декларування  на суму, яка перевищує 50 мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня відповідного року, суб`єкт  декларування протягом десяти календарних днів з моменту отримання доходу або придбання майна зобов`язаний письмово повідомити про це Національне агентство.  Ця вимога стосується суб’єктів декларування , які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також тих, хто займає посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків.

Також лектор порадив вчасно перевірити і, у разі потреби, взяти новий  електронний цифровий підпис у фіскальній службі або Приват-24 та  не затягувати із процедурою заповнення щорічних декларацій до останнього, адже, якщо у декларанта виникають ті чи інші запитання чи сумніви щодо заповнення декларації, він може звернутись до Нацагентства. Як свідчить практика попередніх деклараційних кампаній,  активність суб’єктів декларування припадає саме на останній тиждень березня.