(0432) 65-69-71
Гаряча лінія
1545
Урядова гаряча лінія
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • In English

Колегія ГУ ДКСУ у Вінницькій області 26.02.2020

Опубліковано 27 лютого 2020 року, 12:30

26 лютого 2020 року у Головному управлінні Державної казначейської служби України у Вінницькій області відбулось засідання колегії Головного управління Державної казначейської служби України у Вінницькій області за підсумками роботи у 2019 під головуванням Сергія Бакути. Головний казначей області передав колективу подяку від голови Вінницької державної адміністрації Владислава Скальського та його першого заступника Сергія Здітковецького,  голови обласної Ради Анатолія Олійника за злагоджену системну роботу з казначейського обслуговування бюджетних коштів та бухгалтерського обліку виконання бюджетів усіх рівнів.

Сергій Бакута виконав почесну місію -  за підсумками діяльності у  2019 рік  вручив Почесні грамоти Вінницької обласної державної адміністрації та обласної Ради кращим фахівцям казначейської служби області: головному спеціалісту відділу прикладного програмного забезпечення та програмно-технічних комплексів управління інформаційних технологій та захисту інформації Людмилі Вдовцовій, провідному інспектору відділу адміністративно-господарської роботи Петру Кобцю, головному спеціалісту відділу бюджетних надходжень та казначейських операцій Ользі Лисенко, головному спеціалісту відділу обслуговування розпорядників коштів та інших клієнтів державного бюджету управління обслуговування розпорядників коштів та інших клієнтів Головного управління ДКСУ у Вінницькій області, начальникам управлінь ДКСУ - у Погребищенському районі Зої Герасимович, у Могилів-Подільському районі та м.Могилів-Подільському Аллі Кульчицькій, у Крижопільському районі Олені Мужилівській, у Мурованокуриловецькому районі Ігорю Парчевському.

За високий професіоналізм, особистий внесок у розвиток казначейської системи України, забезпечення реалізації державної політики у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів Почесною грамотою Державної казначейської служби України було нагороджено начальника управління ДКСУ в Іллінецькому районі Вінницької області Наталію Ямкову.

У вступному слові начальник ГУДКСУ у Вінницькій області Сергій Бакута оприлюднив головні показники виконання державного та місцевих бюджетів Вінницької області. Так, протягом 2019 року до загального фонду державного бюджету області надійшло 10 млрд. 448 млн. 849,5 тис. грн., що на 20,9% більше, ніж у 2018 році. Надходження загального фонду державного бюджету (без урахування міжбюджетних трансфертів склали 10 млрд. 230 млн. 314,9 тис. грн., що на 20,5 % вище показника 2018 року. До спеціального фонду держбюджету Вінницької області (без урахування власних надходжень бюджетних установ) надійшло 834 млн. 143,7 тис. грн., у порівнянні з відповідним періодом 2018 року  надходження спецфонду збільшились на 627 млн. 528,2 тис. грн. або на 303,7 %. Сума відшкодованого податку на додану вартість у 2019 році збільшилась на 256 млн. 433,1 тис. грн. (на 41,1%) порівняно із 2018 роком, та склала 879 млн. 863,9 тис. грн.

Надходження до загального фонду місцевих бюджетів по Вінницькій області у 2019 році склали 24 млрд. 750 млн.229,8 тис. грн. Децентралізаційні процеси дали свої результати – у порівнянні з 2018 роком надходження загального фонду збільшились на 16 млрд.658 млн. 853,6 тис. грн. або на 205,9%. До спеціального фонду місцевих бюджетів області (без урахування власних надходжень бюджетних установ) надійшов 1 млрд. 416 млн. 587,2 тис. грн. Порівняно з 2018 роком надходження спеціального фонду збільшились на 387,7 %.

Про результати внутрішніх аудитів, проведених в органах ДКСУ у Вінницькій області протягом 2019 року доповів завідувач самостійного сектору внутрішнього аудиту Максим Шнайдер. За його словами, відповідно до Операційного плану діяльності з внутрішнього аудиту на 2019 рік  працівниками Сектору внутрішнього аудиту було проведено 6 планових внутрішніх аудитів діяльності управлінь казначейства у Гайсинському, Тульчинському районі, Погребищенському районах,  у м. Ладижині, у Хмільницькому районі та м. Хмільнику, аудит ефективності на тему: «Оцінка ефективності функціонування системи внутрішнього контролю щодо обліку доходів та інших надходжень до бюджету, уникнення помилок при зарахуванні та поверненні коштів з бюджету», а також позаплановий внутрішній аудит діяльності в управлінні казначейства у м. Вінниці. На 2020 рік заплановано проведення аудиту обліку та виконання судових рішень за бюджетною програмою КПКВК 3504040 «Заходи щодо виконання рішень суду, що гарантовані державою» та аудитів діяльності в управліннях Казначейства у Томашпільському, Іллінецькому,  Калинівському, Мурованокуриловецькому  та Теплицькому районах.

Про запровадження нового Плану рахунків бухгалтерського обліку та перехід на централізовану модель здійснення видатків місцевих бюджетів у Головному управлінні Державної казначейської служби України у Вінницькій області та його територіальних органах, про питання завершення бюджетного 2019 року та початку 2020 присутнім доповіла начальник управління бухгалтерського обліку операцій з виконання бюджетів Руслана Вдовцова.  За її словами, працівниками Казначейства області було проведено потужну інформаційну компанія з інформування органів податкової служби, інших органів, що контролюють справляння надходжень до бюджетів податків, зборів, платежів, розпорядників бюджетних коштів, на рахунки яких зараховуються власні надходження; одержувачів бюджетних коштів та інших клієнтів  щодо запровадження Плану рахунків № 1203 з 01.01.2020  та блокування з 03.01.2020 коду банку Головного управління (МФО 802015)  і відповідно введення в дію з 01.01.2020 нових реквізитів  рахунків.  Однак, протягом трьох операційних днів поточного року (03, 08, 09 січня) платниками податків в цілому по Україні було спрямовано 271 700 платіжних трансакцій на недіючі рахунки. Відповідно, такі кошти Казначейством не зараховувались, а поверталися органами Казначейства банківським установам як «нез’ясовані надходження».

Начальник відділу фінансової роботи Юлія Галузінська проінформувала учасників колегії про основні показники використання кошторису за 2019 рік. Головною статтею видатків була заробітна плата - 72,5% від бюджетного запиту на 2019 рік. 

Учасники колегії обговорили нагальні питання роботи та завдання на поточний рік. У своєму заключному слові начальник Головного управління Державної казначейської служби України у Вінницькій області підкреслив важливість посилення бюджетної дисципліни, зокрема перевірки підтвердних документів, які надають розпорядники та одержувачі бюджетних коштів для проведення платежів і видатків відповідно до затверджених паспортів бюджетних програм. Також Сергій Бакута наголосив на необхідності роботи із розпорядниками та одержувачами коштів щодо вчасної підготовки до закупівельних процедур, адже у грудні 2019 тижневі касові видатки  перевищували 1 млрд. 250 млн. гривень, і казначеям доводилось перевіряти відповідність поданих документів, тож навантаження було надвеликим.